17:57 | 1396/04/20
تابلوهای پوشاک برندهای خارجی فاقد مجوز، هفته آینده برچیده می‌شود
علی‌اکبر پوراحمد‌نژاد گفت: با عنایت به اینکه در بررسی‌های سال گذشته ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سطح عرضه نمونه‌هایی از تابلوهای برندهای پوشاک بدون مجوز و غیرمجاز شناسایی شد، بنابراین موضوع جمع‌آوری این تابلوها در جلسات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان حمایت به طرح گذاشته شد.
به گزارش خبرگزاری فارس ، دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران با بیان اینکه تعداد این تابلوها در شمال تهران و در حوزه شمیرانات نسبت به سایر نقاط تهران بیشتر است، افزود: در بررسی‌ها 690 واحد صنفی با 169 عنوان برند خارجی شناسایی شد.

وی با اشاره به اینکه در اواخر سال قبل روند اقدام و اخطار و برخورد با این مصادیق آغاز شد، گفت: با اخطارهای داده شده برخی از این برندها روند قانونی شدن را طی کردند و برخی هم با متوجه شدن تخلف کالاهای غیرمجاز خود را جمع‌آوری کردند.

پوراحمد‌نژاد تصریح کرد: روند جمع‌آوری تابلوهای پوشاک خارجی بدون مجوز و فاقد مجوز از هفته آینده در شمیرانات و از اواسط هفته آینده در تهران آغاز می‌شود، گفت: در سایر شهرستان‌های استان تهران نیز موارد محدودی شناسایی شده که اخطار لازم داده شده، اما با بازخوردهای دریافت شده در ماه گذشته معلوم شد، بخش زیادی از این واحدهای صنفی اقدام خاصی در جهت اصلاح روش نداشته‌اند و عملا کالاهای بی‌کیفیت را تحت عنوان برند با قیمت بسیار بالا عرضه می‌کنند.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران گفت: در جلسه‌ گذشته فرماندهی شمیرانات مقدمات اجرای طرح جمع‌آوری تابلوهای برندهای پوشاک غیرمجاز بعد از آخرین اخطار مطرح شد و مقرر شده این طرح از ابتدای هفته آینده در شمیرانات آغاز شود.

وی افزود: این طرح تا زمان جمع‌آوری کلیه تابلوهای برندهای پوشاک غیرمجاز ادامه دارد و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران هم به عنوان عضو ناظر در کنار مأموران سازمان صنعت و سازمان حمایت حضور دارد.

نام:
پیام:

.کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت نساجی نیوز می باشد
Copyright © 2010 nasajinews. All rights reserved