14:27 | 1395/10/19
چرم همدان به کمک رشد اقتصاد گردشگری می‌رود/اجرای طرح تکاپو با محوریت گردشگری در همدان‎
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های گردشگری برای توسعه و رونق کسب و کار و ایجاد اشتغال پایدار در قالب طرح تکاپو در استان همدان خبر داد.
به گزارش "همدان نیوز" و به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان، سید احمد توصیفیان درنشست هماهنگی طرح تکاپو گفت : استفاده از ظرفیت‌های گردشگری استان برای رونق اشتغال استفاده می شود.
وی افزود: اجرای طرح تکاپو برای رونق کسب و کار و خلق ثروت است که در دستور کار مسؤولان امر در این استان قرار گرفته است.
وی تاکید کرد: جلسه‌ای برای اجرای طرح تکاپو برگزار شد، طرحی که بر اساس آن قرار است که از ظرفیت‌های گردشگری به ویژه چرم ومصنوعات چرمی برای ایجاد شغل و تولید ثروت استفاده شود.
توصیفیان ادامه داد: طرح منتخب برای طرح تکاپو در استان به تناسب با مطالعاتی که انجام شده و آسیب شناسی که انجام گرفته طرحی گردشگری است، طرح گردشگری استان محرک سایر بخش‌هاست و برای این که این بخش ارتقاء پیدا کند مجموعه برنامه‌هایی ذیل این طرح اجرایی و تدوین خواهد شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان اضافه کرد : ستاد راهبردی طرح تکاپو با هدف اجرایی شدن این برنامه‌ها در استان تمام توان خود را به کار گرفته تا بتواند اقتصاد استان همدان را در گردشگری در یک جایگاه بالایی قرار دهد.
توصیفیان در ادامه طرح تکاپو را به عنوان محور توسعه استان خواند و هدف از اجرای این طرح را رونق کسب‌وکار خرد در کنار واحدهای بزرگ در دوران رکود اقتصادی دانست.
وی اضافه کرد: طرح تکاپو به توسعه و ساماندهی کسب و کارهای خرد و خانگی و اتصال آن به بنگاه های کوچک و متوسط کمک می کند.
لازم بذکر است که طرح تکاپو آخرین تجارب به دست آمده در کشورهای مختلف و سازمان های بین المللی را مورد استفاده قرار می دهد و مبتنی بر ویژگیهای بومی منطقه ای برنامه توسعه اشتغال پایدار را پیگیری می کند.
رسته چرم و مصنوعات چرمی سال گذشته به تصویب کمیته اجرایی (وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ) رسید و اقدامات خوبی از جمله برگزاری دوره های آموزشی و حضور در نمایشگاه ها انجام شده و همچنین ایشان طرح توسعه رسته گردشگری که از اولویت های توسعه استان می باشد نیاز به تصوب کمیته استان جهت اعلام به مرکز می باشد را طرح کردند.

نام:
پیام:

.کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت نساجی نیوز می باشد
Copyright © 2010 nasajinews. All rights reserved