دبیرکل انجمن صنایع نساجی ایران با تأکید بر لزوم برقراری ارتباط بین بانک‌های ایران و بانک‌های بزرگ اروپایی، گفت: رفع رکود در بخش صنعت نیازمند رقابتی شدن تولیدات و رونق صادرات است.
گشایش ال‌سی در ارقام بالا امکان‌پذیر نیست‎
نظرسنجی در خصوص اجرای دستورالعمل تقسیم وظایف ، تکالیف و رسیدگی به امور براساس سند راهبردی نقشه راه تقسیم کار فراگیر بخش خصوصی
در راستای اجرای برنامه های هیأت رئیسه محترم اتاق ایران و اهداف تقسیم کار و ضفاف سازی تکالیف اتاق و مجموعه های وابسته به ان از جمله تشکل ها سند راهبردی نقشه راه تقسیم کار فراگیر بخش خصوصی که توسط کمیته راهبردی نقشه راه تقسیم کار فراگیر بخش خصوصی، منتخب هیأت رئیسه محترم اتاق ایران تهیه و به تصویب رسیده به پیوست ایفاد می گردد. لازم به ذکر است طبق این سند، قسیم وظایفف تکالیف و رسیدگی به امور و خواسته های ذینفعان که براساس چهار بند دستور کار سالانه بخش خصوصی، به ان پرداخته شده است مورد توجه قرار گرفته و منبعد مکاتبات براساس سند یاد شده انجام خواهد پذیرفت. با عنایت به اینکه مدیریت محترم طرح ، برنامه ریزی و پایش اتاق ایران به عنوان دبیرخانه کمیته راهبردی برای هماهنگی و پیگیری اجرای این دستورالعمل انتخاب گردیده، موجب امتنان خواهد بود نظرات اصلاحی خود را جهت انعکاس به اتاق ایران به دبیرخانه انجمن ارسال نمائید.
واگذاری سام شرکتهای کشت و صنعت و دامپروری مغان و خدمات حمایتی کشاورزی لز طریق مزایده
احتراماً تصویر نامه سازمان خصوصی سازی وزارت امور اقتصاد و دارایی در خصوص مصوبات هیأت محترم واگذاری و سایر قوانین و مقررات مربوط به واگذاری 100 درصد سهام شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان، 100 درصد از سهام شرکت خدمات حمایتی کشاورزی و چند بنگاه و جایگاه سوخت را از طریق مزایده و با شرایط پرداخت نقد و اقساط به بخش های غیر دولتی به پیوست تقدیم می نماید.
مصوبه ستاد اقتصادی مقاومتی در مورد شیوه بازرسی دفاتر توسط سازمان تامین اجتماعی‎
متن این مصوبه چنین است:« ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در جلسه سی و نهم مورخ 26/4/1396 هیات محترم وزیران و در راستای اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی ...
سایت خبری اتاق تهران روند حذف قوانین دست و پاگیر را بررسی می کند: آیا از تورم مقررات کاسته شده است؟‎
فعالان اقتصادی ایران همیشه از قوانین دست و پا گیر به عنوان یکی از مشکلات اساسی و مخل کسب و کار در کشور یاد می کنند؛ قوانین، رویه ها و آیین نامه هایی که بسیاری از آن ها موانع متعددی را پیش روی شروع کسب و کارها قرار می دهند و یا مانع ادامه راه آن های می شوند؛
تحلیل معاونت بررسی های اقتصادی اتاق تهران از عملکرد تولید ناخالص داخلی برحسب اقلام هزینه ای رشد چشمگیر صادرات کالا و خدمات در سایه رشد درآمدهای ارزی‎
در این گزارش تحلیلی به رشد 12.5 درصدی تولید ناخالص داخلی در سال 1395 اشاره شده و در ادامه آمده است:« براساس برآوردهای اولیـه ای كـه درخصـوص اقـلام هزینـه ای همچون مخارج مصرف نهایی بخش خصوصی، مخارج مصرف نهایی بخش دولتی، تشـکیل سـرمایه ثابـت ناخالص وصادرات و واردات در سال 1395انجام شده، در مجموع تولید ناخالص داخلی به قیمت بازار در سال 1395نسبت به سال گذشته 13.4 درصد افزایش یافته است.»
نیلی: اگر برای حال صنعت فکری نشود، وضع بدتر می‌شود‎
مسعود نیلی در همایش پنجاهمین سالگرد تاسیس سازمان گسترش با اعلام این که هنوز یک مدل توسعه صنعتی در کشور وجود ندارد، اظهار داشت: در سال ٨۰ اقداماتی برای تهیه یک مدل صنعتی برای کشور انجام شد، اما هنوز نتوانسته‌ایم یک سند یکپارچه در این بخش مصوب کنیم.
پیشنهاد جدید رئیس کل گمرک ایران برای حمایت از تولید‎
رئیس کل گمرک ایران صبح امروز در صبحانه کاری میزبان هئیت رئیسه و اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بود .
سرپیچی از دستور دولت در ادارات تأمین اجتماعی برای بررسی دفاتر قانونی‎
شرق نوشت: دقیقا یک ماه پیش، روزنامه «شرق» در گفت‌وگو با سیدتقی نوربخش، رئیس تأمین اجتماعی کشور، موضوع گلایه فعالان اقتصادی از بررسی دفاتر قانونی و اسناد و مدارک مربوط به دوره مالی شرکت‌ها به‌صورت ١٠ساله را مطرح کرد.
رتبه بندی اقتصاددانان ایرانی تا پایان بهار 1396 بر اساس تعداد استناد‎
پایگاه دارایان (داشته های اقتصاد ایران) در اسفند ماه 1395، رتبه بندی اولیه ای از اقتصاددانان ایرانی بر اساس تعداد استناد در پایگاه گوگل پژوهشگر (scholar.google.com) اعلام کرد، پس از آن با اطلاع رسانی عمومی و جستجوی بیشتر تلاش شد تا این فهرست تکمیل شود. اکنون رتبه بندی 80 اقتصاددان ایرانی به شرح زیر اعلام می شود.
هر آنچه درباره کالاهای عمده وارداتی باید به دانید؟ 70 درصد کالاهای وارداتی به کشور واسطه ای است‎
کالاهای عمده وارداتی کشور کدام است؟ این کالاهای بیشتر واسطه ای است یا مصرفی؟ حجم و ارزش این کالاهای عمده در اقتصاد ایران چقدر است؟ چه سهمی از اقتصاد ایران را به خود اختصاص داده اند؟ به صورت کلی روند واردات درسال های گذشته افزایش داشته یا کاهش؟
مرکز پژوهش‌های مجلس منتشر کرد:85 درصد واردات به ایران، کالای واسطه‌ای و سرمایه‌ای است‎
مرکز پژوهش‌های مجلس گزارشی درباره «کالبدشکافی اقلام عمده وارداتی کشور در سال 1394» منتشر کرد.
گزارش پایگاه خبری اتاق ایران از وضعیت رشد اقتصاد در نیمه اول دهه 90 :تولید ایران در نقطه سال 1390‎
اندازه اقتصاد ایران در سال 1395 پس از 5 سال به سطح سال 1390 رسید. رشد اقتصادی 12.5 درصدی در سال گذشته توانست عقب‌ماندگی‌های سال‌های 1391 تا 1394 را جبران کند.
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت: اجازه نمی دهیم واحدهای تولیدی تعطیل شوند‎
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به افزایش رقم تسهیلات اعطایی در نظر گرفته شده برای واحدهای کوچک و متوسط به 20 هزار میلیارد تومان در سال جاری گفت: اجازه نمی دهیم واحد تولیدی در دولت تدبیرو امید به دلیل مشکلات سرمایه در گردش تعطیل یا نیمه تعطیل شود.
اختصاص ۱۰ هزار میلیارد تومان برای نوسازی واحدهای تولیدی‎
رضا رحمانی با اشاره به ضرورت نوسازی و بازسازی صنایع کشور گفت: به پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت و تصویب ستاد اقتصاد مقاومتی ۱۰ هزار میلیارد تومان به واحدهای تولیدی اختصاص می‌یابد تا دستگاههای فرسوده جای خود را به دستگاههای جدید بدهد.
لیست 114 کالای ممنوع‌الورود اعلام شد‎
مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت گفت: در سال ۱۳۹۳ معادل ۱۸۰ قلم کالا، در سال ۱۳۹۴ معادل ۱۸۴ قلم کالا و امسال ۱۱۴ کالا برای ممنوعیت واردات از سوی دستگاه‌های دولتی معرفی شده‌اند که در مجموع طی این سال‌ها ۴۷۸ ردیف کالا برای دستگاه‌های دولتی ممنوع‌الواردات اعلام شده‌اند.
رئیس سازمان مالیاتی خطاب به واحدهای تولیدی خبر داد: معافیت بیشتر مالیاتی در ازای استخدام کارگر‎
رئیس سازمان مالیاتی گفت: آن دسته از واحدهای تولیدی که بیش از ۵۰ نیروی انسانی دارند اگر در دوره معافیت مالیاتی خود اشتغال بیشتری را ایجادکنند از معافیت مالیاتی بیشتری برخوردار خواهند شد.
دبیرکل انجمن صنایع نساجی ایران:بخش خصوصی منابع کافی برای سرمایه گذاری ندارد‎
محمد مهدی رئیس زاده، دبیرکل انجمن صنایع نساجی ایران با اشاره به تلاش دولت یازدهم برای رفع حصر اقتصاد و با بیان اینکه رشد اقتصادی پایدار در کشور نیازمند مدیریت کارآمد و سرمایه گذاری جدید است؛ گفت: بخش خصوصی در حال حاضر منابع کافی برای سرمایه گذاری و توسعه صنعتی در کشور ندارد و برای پیشرفت کشور لازم است از تجربیات موفق جهانی استفاده کنیم.
بیانیه بخش خصوصی
بیانیه روز ملی صنعت و معدن سال ۱۳۹۶ ـ سال اقتصاد مقاومتی و تولید ـ اشتغال
سه کارگاه و یک دوره آموزشی ویژه فعالان اقتصادی در مرداد ماه 96‎
مرکز آموزش اتاق تهران برابر برنامه‌ریزی انجام شده برای ماه میانی تابستان امسال، سه کارگاه آموزشی کاربردی برای فعالان اقتصادی و یک دوره آموزشی ویژه بازرگانان برگزار می‌کند که می‌تواند در افزایش و تقویت دانش کاربردی فعالان حوزه کسب‌وکار بسیار موثر باشد.
هیچ نهادی حق ندارد از بخش خصوصی برای حضور در طرح‌های بزرگ بازخواست کند‎
مراسم بیست‌ویکمین سالگرد روز ملی صنعت و معدن با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهوری و محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت و فعالان حوزه صنعت و معدن برگزار شد. جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور، یکی از سخنران‌های اصلی مراسم روز ملی صنعت و معدن بود. او در این مراسم گفت: رئیس‌جمهور باید دولتی انتخاب کند که نسبت به شعارهای خود پاسخگو باشد. او گفت: بخش خصوصی باید مورداحترام باشد. هیچ نهاد و ارگانی حق ندارد از بخش خصوصی برای حضور در طرح‌های و پروژه‌های بزرگ بازخواست کند. بعد از جهانگیری نعمت‌زاده هم درباره وضعیت صنعت و معدن در کشور سخنرانی کرد.
.کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت نساجی نیوز می باشد
Copyright © 2010 nasajinews. All rights reserved