شهلایی:من اعتقاد دارم که بانک‌ها به صنعت کمک نمی‌کنند | سرمایه‌گذاران‌مان صنعتی نیستند
عضو هیئت مدیره انجمن صنایع نساجی ایران: چرا وام‌های بانکی روی تولید اثر ندارد؟
۱۳ هزار طرح صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای ۵۰ درصد‎
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی با بیان اینکه بیش از۱۳هزار طرح صنعتی با پیشرفت بالای۵۰درصد در کشور فعال است گفت:با افتتاح این طرح‌ها بالغ بر ۴۴۴ هزار نفر اشتغال جدیدایجاد می شود.
اطلاعیه در خصوص لزوم درج نام دریافت کننده کالا و جمله معاف از پرداخت عوارض گمرکی و غیرقابل فروش بودن بر روی کالاهای صادراتی اهدایی و معاف از پرداخت عوارض
عطف به نامه شماره 96/240/27821 مورخ 96/06/06 مدیرکل دفتر بازرگانی کشورهای عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران بدینوسیله به استحضار می رساند با توجه به تصویب نامه اخیر هیأت محترم وزیران کشور جمهوری عراق، کلیه صادرکنندگان به عراق باید بر روی هر یک از کالاهای اهدایی و معاف از پرداخت عوارض، ضمن درج نام دریافت کننده کالا ، جمله معاف از پرداخت عوارض گمرکی و غیرقابل فروش بودن را به صورت کاملا ًواضح و مشخصو ثبت نمایند.
برنامه جامع مشاوره هفتگی معاونت کسب و کار اتاق تهران (بخش مالیاتی ، بخش تأمین اجتماعی و بخش گمرکی)
اعضای محترم احتراماً به پیوست برنامه جامع مشاوره هفتگی معاونت کسب و کار اتاق تهران (بخش مالیاتی، بخش تأمین اجتماعی و بخش گمرکی) جهت بهره برداری تقدیم می گردد.
نظرسنجی در خصوص فهرست کالاهای وارداتی و صادراتی نساجی مشمول استاندارد اجباری
اعضای محترم خواهشمند است فهرست های پیوست شده را ملاحظه فرموده و نظرات خود را حداکثر تا دوشنبه مورخ 96/07/03 به دبیرخانه انجمن اعلام نمائید.
اعتراض صادرکنندگان ایرانی به قوانین جدید تجارت با ترکیه‎
دبیر کل شورای مشترک بازرگانی ایران و ترکیه از اعتراض صادرکنندگان ایرانی نسبت به دریافت حق امضای مهر اسناد صادراتی از سوی کنسولگری سفارت ترکیه در ایران خبر داد و عنوان کرد که وزارت امور خارجه ایران اعتراض خود را نسبت به این مسئله اعلام کرده است
کدام کشورها بازار واردات 300 میلیارد دلاری همسایگان ایران را در اختیار دارند؟‎
کشورهای جهان همواره به بازار کشورهای همسایه خود به‌عنوان قابل‌دسترس‌ترین بازار برای صادرات کالاهایشان نگاه می‌کنند و آمارهای سازمان‌های بین‌المللی نیز حاکی از این است که حجم تجارت کشورها با همسایگانشان در اغلب موارد به‌طور معناداری بیش از حجم تجارت آنها با سایر کشورها بوده است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت:تنها 10 درصد کالاهای وارداتی، قانونی هستند‎
محمد شریعتمداری با اشاره به اینکه سردادن شعار حمایت از تولید داخل و اشتغال، مشکلات را برطرف نمی کند، گفت: با کمال تاسف واحدهای تجاری، تنها 10 درصد کالای فروشی را قانونی وارد می کنند و 90 درصد محصولاتشان با همان برندها اما به صورت قاچاق وارد کشور می شود.
تشریح برنامه های رئیس کل جدید گمرک ایران / مصارف ارزی شفاف تر می شود‎
فرود عسگری در این مراسم از اعتماد دکتر کرباسیان به خانواده گمرک ایران تقدیر کرد و در تشریح برنامه های خود در گمرک گفت: «یکی از اولویت های گمرک، توسعه سامانه جامع گمرکی در رویه های ته لنجی و ملوانی، بازارچه ای و مسافری به ویژه در مناطق آزاد خواهد بود.»
رئیس‌کل بانک مرکزی اعلام کرد:روسای برخی شعب متخلف بانکی در نرخ سود برکنار شدند‎
رئیس‌کل بانک مرکزی در خصوص اجرای نرخ سود مصوب بانک مرکزی از سوی نظام بانکی، گفت: به نظر می‌رسد که در خصوص عدم رعایت نرخ‌های مصوب سود در نظام بانکی، خیلی بزرگنمایی می‌شود؛ اما تا روز ۵ شنبه هفته گذشته، بیش از هزار شعبه بانکی از سوی بانک مرکزی مورد بازرسی قرار گرفت و خوشبختانه عملکردها نشان می‌دهد که به‌جز موارد محدود، نرخ‌های سود بانکی به‌صورت دقیق در بانک‌ها رعایت می‌شود.
اولین قسط طرح کارورزی به‌حساب وزارت کار واریز شد‎
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در دولت یازدهم مسئله بیکاری در کشور، به‌عنوان موضوع مهم، همواره مدنظر بود و اقداماتی هم که در حوزه اشتغال و بیکاری صورت گرفت، به علل زیادی به چشم نیامد.
معاون وزیر صنعت خبر داد:واگذاری ۲۴۰ شهرک و ناحیه صنعتی به بخش خصوصی‎
مدیرعامل سازمان شهرک‌های صنعتی و صنایع کوچک از واگذاری ۲۴۰ شهرک و ناحیه صنعتی در راستای سیاست‌های اصل ۴۴ در سال گذشته خبر داد.
شریعتمداری عنوان کرد:پاکدستی در اداره امور اولویت کاری وزارت صنعت‎
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه دولتها منشا رانت هستند؛ ولی باید بدون تبعیض به آنها که اهلیت دارند، واگذار شوند گفت: پاکدستی در اداره امور در اولویت کارهای وزارت صنعت است.
مسعود نیلی در دانشگاه شریف:چگونگی پیدایش و رشد ابرچالشهای اقتصاد ایران‎
سخن از آینده اقتصاد در همه جا و در همۀ زمانها حائز اهمیت است. اما در مقطع کنونی، به دلایل متعدد، اهمیت این موضوع بسیار بیشتر است. شاید بتوان گفت مسیری که اقتصاد طی چند سال آینده طی میکند به نوعی سرنوشت ساز خواهد بود.
با یک توافق چندجانبه اجرا می‌شود تأمین مالی ۳۰ هزارمیلیاردی برای ایجاد اشتغال‎
امروز (یکشنبه) سازمان برنامه‌وبودجه میزبان مسئولان ارشد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بانک مرکزی، صندوق توسعه ملی و برخی بانک‌ها بود و طی آن در مورد طرح اجرای دو برنامه ملی ایجاد اشتغال توافقاتی انجام شد.
«یونیدو» با اعلام رشد سریع تولید در فصل دوم ۲۰۱۷ معرفی کرد: ۲۳ صنعت پیشتاز جهان در سال ۲۰۱۷‎
آمارهای این سازمان بین‌المللی نشان می‌دهد تولید صنعتی جهان در فصل دوم سال 2017 در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از 4 درصد رشد داشته، ضمن اینکه این میزان بالاتر از متوسط رشد تولید در سال 2016 نیز هست. بر اساس این گزارش، کشورهای در حال توسعه و نوظهور عملکرد بهتری نسبت به کشورهای توسعه‌یافته ثبت کرده‌اند و تولید صنعتی آنها با سرعت بیشتری در حال افزایش است.
 مقصد احتمالی پول‌های جدید‎
نشانه‌های جدید دریافت‌شده بعد از نیمه اول شهریور از افزایش جذابیت نسبی بازار سرمایه در مقایسه با بازارهای رقیب حکایت دارد.
کارگاه آموزشی استراتژی و برنامه های بازاریابی صادراتی-12 مهر ماه 96
اطلاعات بیشتر در مورد این کارگاه آموزشی که توسط مرکز آموزش بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار می شود در فایل پیوستی در دسترس می باشد.
جهانگیری بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی را ابلاغ کرد
بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی که به پیشنهاد کارگروه برنامه ملی پیشبرد برون گرایی اقتصاد (توسعه صادرات غیرنفتی) در جلسه مورخ ۹/۵/۱۳۹۶ ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به تصویب رسیده است از سوی معاون اول رییس جمهوری برای اجرا به کلیه دستگاه های اجرایی ابلاغ شد که متن کامل آن به شرح زیر است:
در سومین نشست کمیسیون تسهیل کسب و کار اتاق تهران مطرح شدعدم تمکین برخی شعب سازمان تامین اجتماعی از بخشنامه‌های ستاد اقتصاد مقاومتی‎
در سومین نشست کمیسیون تسهیل کسب وکار اتاق تهران مصادیق عدم اجرای بخشنامه‌های صادره از سوی معاون اول رییس‌جمهوری در رابطه با سازمان تامین اجتماعی مورد بررسی قرار گرفت.
طهماسب مظاهری: وضع مالی بانک‌ها با سود ۱۵ درصد هم منفی است‎
به گزارش فارس، طهماسب مظاهری رئیس کل اسبق بانک مرکزی با حضور در برنامه تلویزیونی تیتر یک با بیان اینکه فعالیت بانکداری بدون ربا از موضوعات تاکید شده در قانون اساسی است، اقدام بانک مرکزی در تعیین نرخ سود 15 درصد برای سپرده‌ها را خطایی خسارت زا دانست و گفت: طبق قانون، سودی که به سپرده‌ها پرداخت می شود باید کمتر از عایدی بانک ها از این منابع باشد،اما همین نرخ 15 درصد با توجه به تورم و شرایط دیگر بیشتر از سودی است که بانک‌ها کسب می کنند.
.کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت نساجی نیوز می باشد
Copyright © 2010 nasajinews. All rights reserved