راهبردهای توسعه صنعت نساجی و پوشاک در سند راهبردی وزارت صنعت، معدن و تجارت مشخص شده است. در این سند ۱۱ برنامه راهبردی برای این بخش توصیه شده که در این زمینه بهبود فضای کسب‌وکار و رقابت‌پذیر کردن صنعت نساجی و پوشاک، تنوع‌بخشی و توسعه صادرات منسوجات و پوشاک با ارزش‌افزوده بیشتر مبتنی‌بر مزیت‌های رقابتی و تقویت و تکمیل خوشه‌های صنعتی منسجم و توانمند درنظر گرفته شده است.
واردات، مالیات، پنبه؛ مهم‌ترین سد توسعه نساجی
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خبرداد اختصاص 10هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای نوسازی صنایع در کشور اقتصادی
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران از اختصاص 10هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای نوسازی صنایع در کشور خبرداد.
اطلاعیه انجمن صنایع نساجی ایران
هیات مدیره انجمن صنایع نساجی ایران با اکثریت اعضای هیات مدیره خود در روز دوشنبه مورخ سوم مهر ماه نود وشش در محل دفتر انجمن تشکیل جلسه داد هیات مدیره انجمن صنایع نساجی ایران با اکثریت اعضای هیات مدیره خود در روز دوشنبه مورخ سوم مهر ماه نود وشش در محل دفتر انجمن تشکیل جلسه داد و پس از بحث و تبادل نظر در خصوص استعفای جناب آقای محمدمهدی رئیس زاده از سمت دبیرکل انجمن ضمن سپاس و تقدیر در مدت تصدی نامبرده در این مسئولیت به اتفاق آرا با استعفای ایشان موافقت کردند. و تا تعیین دبیرکل جدید ، اداره امورات دبیرخانه به ریاست هیات مدیره انجمن تفویض گردید.
پیام نوروزی به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۶
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۶، سال جدید را سال «اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال» نام‌گذاری کردند.
برابرى یورو و دلار در سال ٢٠١٧
سال ٢٠١٧ در شرف آغاز است و نرخ برابرى دلار و یورو به سرعت به سمت برابرى میل میکند.اشتراک گذاری
وقتی قاچاق نفس تولید را می‌گیرد
باهر یک کیلو کالای قاچاق،حداقل دو شغل از دست می‌رود | تحریم به صنعتگر داخلی لطمه زد
دبیر کانون عالی کارفرمایان کشور: افت سطح معیشت کارگران به مشکلات تولید دامن می‌زند
ایلنا: دبیر کانون عالی کارفرمایان کشور می‌گوید وضعیت معیشتی کارگران نامطلوب است و کارفرمایان از این بابت نگران هستند چرا که افت سطح معیشتی کارگران به معضلات اجتماعی دامن می‌زند که این تهدیدی جدی برای ارکان اصلی تولید است.
جلسه مشترک با مدیران سازمان حفاظت محیط زیست
در ابتدای این نشست که روز سه شنبه مورخ 23/09/95 در محل دفتر معاونت محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، آقای رئیس زاده دبیرکل انجمن صنایع نساجی ایران توضیحات مبسوطی را درخصوص آلاینده‌های زیست‌محیطی در صنایع نساجی ارائــه فرمودند و موضوع جریمه یک درصد محیط زیست را مطرح فرمودند و اخذ جریمه از کل واحدهای آلاینـــده و غیرآلاینده یک مجموعه را غیر قانونی دانستند و خواستار اعمـــال این قانون برای یک درصد از فروش بخش آلاینده واحدهای صنعتی شدند و پیشنهاد تشکیل صندوقی برای حمایت از مسائل زیست محیطی و حمایت از واحـــدهای صنعتی در تجهیز آزمایشگاه و کاهش آلایندگی‌ها از محل این یک درصد را ارائه فرمودند.
فرشاد مومنی: ارز خوری ٢ هزار میلیارد دلاری برنامه ششم‎
شرق نوشت: بنیاد باران به تازگی میزبان فرشاد مومنی بود تا درباره برنامه ششم سخن بگوید. او در خلال سخنانش از محاسباتی می گوید که نشان می دهد کشور برای رسیدن به رشد هشت درصدی نیاز به دو هزار میلیارد دلار منابع مالی دارد، البته یک پیش شرط را هم آویزه این عدد می کند: «اگر تمام شرایط برای یک دوره پنج ساله ثبات داشته باشد». پیش تر نوبخت، سخنگوی دولت و رئیس سازمان برنامه وبودجه، گفته بود که برای رسیدن به رشد هشت درصدی در برنامه ششم، سالی ٢٠٠ میلیارد دلار سرمایه نیاز است. مومنی با ارائه این محاسبات، رقم اعلامی نوبخت را خوش بینانه می داند. جزئیات این سخنرانی را در ادامه بخوانید:
نقدی بر نمایشگاه تخصصی جمهوری اسلامی در رم
نمایشگاه تخصصی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ دوم لغایت ششم آذر ماه در شهر رم ایتالیا برگزار گردید این نمایشگاه با تبلیغات مدیران و مسولین دولتی و اصرار و ترغیب ایشان مبنی بر مشارکت صنعتگران ایرانی در این نمایشگاه همراه بود و نهایتا گروهی از صنایع کشور را جهت شرکت در نمایشگاه تخصصی جمهوری اسلامی ایران در شهر رم راهی نمودند.که جمعی از این عزیزان با خواهش و درخواست و توصیه ترغیب به حضور در این برنامه شدند.
رئیس هیات مدیره انجمن صنایع نساجی ایران: صادراتی نداریم که رشد نرخ ارز به نفعمان باشد
رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع نساجی ایران با بیان اینکه علی‌رغم طولانی شدن انتظار تولیدکنندگان نساجی جلسه آنان با با وزیر صنعت برگزار نشد، گفت: با توجه به محدودیت‌های موجود در جابجایی پول، افزایش نرخ ارز در بودجه، کمکی به رشد صادرات نخواهد کرد
نائب رئیس هیات میدیره انجمن صنایع نساجی ایران:ورود هر یک کیلو کالای قاچاق، دو شغل را از بین می‌برد
ورود هر یک کیلو کالای قاچاق، دو شغل را از بین می‌برد بین تولید داخلی و کالای وارداتی رقابت باید سالم وجود داشته باشد
تبریک به آقای مهندس سعید جلالی قدیری
جناب آقای مهندس سعید جلالی قدیری دبیر محترم اتحادیه تولید و صادرات صنایع نساجی و پوشاک انتصاب شایسته حضرتعالی به سمت دبیر اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک را خدمت حضرتعالی تبریک عرض نموده و توفیق روزافزون آن تشکل محترم را از خداوند متعال مسالت داریم. انجمن صنایع نساجی ایران
نایب‌رئیس انجمن صنایع نساجی: قاچاق در صنایع نساجی و رقابت تولید داخل با کالای وارداتی
نشست خبری در کافه خبر آنلاین دکتر علیمردان شیبانی نایب رییس هیات مدیره انجمن صنایع نساجی ایران و مهندس نیلفروش زاده عضو هیات مدیره انجمن با حضور در کافه خبر در محل خبرگزاری خبرآنلاین به بحث و تبادل نظر در خصوص مشکل قاچاق در صنایع نساجی و رقابت تولید داخل با کالای وارداتی پرداختند.
دبیرکل انجمن صنایع نساجی ایران:لزوم اخذ تدابیر حمایتی در بخش مالیات‌ها
محمدمهدی رئیس‌زاده- دبیرکل انجمن صنایع نساجی ایران- ضمن اشاره به برگزاری جلسه‌ مشترک انجمن با معاونان سازمان امور مالیاتی از پیگیری مسائل و مشکلات صنعتگران نساجی در زمینه قوانین مالیاتی خبر داد.
نائب رئیس هیات میدیره انجمن صنایع نساجی ایران: در صنعت هیچ اقدامی صرفا با شعار به سرانجام نخواهد رسید
دکتر علیمردان شیبانی نایب رئیس انجمن صنایع نساجی ایران در گفتگو با جهان صنعت با اشاره به کلیات برنامه ششم توسعه درامر تولید گفت: واقعیت این است که برنامه ششم توسعه هنوز به صورت کامل منتشر نشده و در اختیار صاحبنظران و ذینفعان قرار نگرفته است.از سوی دیگر این برنامه فقط به کلیات پرداخته و راهکارهای عملیاتی و اجرائی را بیان ننموده است.
رئیس هیات مدیره انجمن نساجی:واحدهای نساجی به صورت میانگین با 30 تا 35 درصد ظرفیت فعالیت می‌کنند
100 درصد فروشگاه‌هایی که به نام برندهای مهم و معتبر پوشاک خارجی در کشور فعالیت می‌کنند، واقعی نیستند
درخواست اعلام نظرات در مورد اعلام مشکلات در حوزه مالیات های مستقیم و سازمان محیط زیست
قابل توجه اعضای محترم انجمن صنایع نساجی ایران از آنچا که ظرف چند روز آتی ملاقاتی با معاونت محترم سازمان مالیاتی کشور و همچنین معاونت محترم ریاست جمهوری و ریاست سازمان محیط زیست صورت خواهد پذیرفت؛ لذا برای آخرین بار از اعضای محترم انجمن صنایع نساجی ایران تقاضا می شود موارد و مشکلات خود را در حوزه مالیات های مستقیم (مالیات عملکرد) و مشکلات در ارتباط با سازمان محیط زیست به دبیرخانه انجمن صنایع نساجی ایران لغایت پایان ماه جاری (30 آبان) از طریق ایمیل info@aiti.org.ir و یا شماره فکس 26206905 کتبا اعلام فرمایند.
تعطیلی یک پنجم واحدهای تولیدی‎
به گزارش گروه اقتصادی جام نیوز، این روزها از هر طرف که بخواهیم وضعیت تولید در کشور را مورد بررسی قرار دهیم، با چیزی جز رکود و تعطیلی واحدهای تولیدی رو به رو نمی‌شویم.
حمایت‌های نوسازی به شبه‌دولتی‌ها رسید
مروج‌حسینی، رئیس هیات مدیره انجمن صنایع نساجی ایران که به گفته خودش حدود ٤٥‌سال از عمر خود را پای دستگاه ریسندگی و بافندگی سپری کرده، حالا از خاطرات روزهای پررونق صنایع کشور می‌گوید.
.کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت نساجی نیوز می باشد
Copyright © 2010 nasajinews. All rights reserved