معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به سخنان رئیس جمهور در خصوص خروج اقتصاد از رکود، گفت: تاکید دولتمردان به موضوع خروج از رکود، به بازگشت رونق به تولید کشور مطابق با آمارهای رسمی رشد این بخش برمی گردد.
معاون نعمت‌زاده خبرداد:دلیل روحانی برای اعلام خبر خارج شدن اقتصاد از رکود/ رونق به تولید کشور بازگشت
اطلاعیه انجمن صنایع نساجی ایران
هیات مدیره انجمن صنایع نساجی ایران با اکثریت اعضای هیات مدیره خود در روز دوشنبه مورخ سوم مهر ماه نود وشش در محل دفتر انجمن تشکیل جلسه داد هیات مدیره انجمن صنایع نساجی ایران با اکثریت اعضای هیات مدیره خود در روز دوشنبه مورخ سوم مهر ماه نود وشش در محل دفتر انجمن تشکیل جلسه داد و پس از بحث و تبادل نظر در خصوص استعفای جناب آقای محمدمهدی رئیس زاده از سمت دبیرکل انجمن ضمن سپاس و تقدیر در مدت تصدی نامبرده در این مسئولیت به اتفاق آرا با استعفای ایشان موافقت کردند. و تا تعیین دبیرکل جدید ، اداره امورات دبیرخانه به ریاست هیات مدیره انجمن تفویض گردید.
فقط واردات چرم خام را مجاز کنید‎
عباس ترکمان ، واردات و قاچاق کالاهای چرمی و کفش را یکی از مشکلات صنعت چرم دانست و بیان کرد: علاوه بر این، بالا بودن نرخ ارز و تورم از دیگر عواملی است که انگیزه فعالیت را از تولیدکنندگان چرم سلب میکند.
وضع عوارض صادراتی و چالش صنعت چرم و سالامبورچرم صنعت فراموش شده
صنعت دباغی و تولید چرم و فرآورده های وابسته به آن اگرچه تاکنون آنچنان که باید و شاید جدی گرفته نشده است و به عنوان یک مزیت نسبی هیچگاه مورد توجه نبوده ولی می تواند جایگاه ویژه در اقتصاد ایران بازی کند، برای درک واقعی این موضوع تنها کافی است به این آمار توجه کرد که ایران دارای 5.5 درصد تولید سالانه پوست خام گوسفندی و بزی ( ماده خام تولید چرم سبک) و 0.5 درصد پوست خام گاوی و گوساله ( ماده خام چرم سنگین) در جهان است
پیام نوروزی به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۶
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۶، سال جدید را سال «اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال» نام‌گذاری کردند.
دولت با حمایت از صنعت چرم اجازه تعطیلی کارگاه‌های تولید کفش را ندهد
نماینده مردم تبریز،آذرشهر،اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: کمپین بازاریان تبریز برای حمایت از کفش ایرانی می تواند در سایر شهرها و کالاهای ساخت داخل تشکیل شود.
پیکره چرم ایران زیر تیغ
حال صنعت چرم به گفته متولیان این صنعت خوب نیست. چرا حالش خوب نیست؟ همه مشکلاتی که یک صنعتگر در سایر کشورهای دنیا با آن روبه‌رو است در ایران هم وجود دارد اما تولیدکنندگان ایرانی خبر از موانعی می‌دهند که اگرچه موضوع جدیدی نیست اما معتقدند در ۳دهه اخیر این صنعت از پیشرفت قابل ملاحظه‌ای برخوردار نبوده است.
چرم همدان به کمک رشد اقتصاد گردشگری می‌رود/اجرای طرح تکاپو با محوریت گردشگری در همدان‎
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های گردشگری برای توسعه و رونق کسب و کار و ایجاد اشتغال پایدار در قالب طرح تکاپو در استان همدان خبر داد.
تفاهم نامه صدور انواع بیمه نامه های مورد نیاز بیمه گذاران دارای کارت بازرگانی یا کارت عضویت
قابل توجه اعضای محترم انجمن صنایع نساجی ایران احتراما به پیوست موضوع تفاهم نامه صدور انواع بیمه نامه های مورد نیاز بیمه گذاران دارای کارت بازرگانی یا کارت عضویت در اتاق بازرگانی جهت بهره برداری تقدیم می گردد.
برابرى یورو و دلار در سال ٢٠١٧
سال ٢٠١٧ در شرف آغاز است و نرخ برابرى دلار و یورو به سرعت به سمت برابرى میل میکند.اشتراک گذاری
وقتی قاچاق نفس تولید را می‌گیرد
باهر یک کیلو کالای قاچاق،حداقل دو شغل از دست می‌رود | تحریم به صنعتگر داخلی لطمه زد
دبیر کانون عالی کارفرمایان کشور: افت سطح معیشت کارگران به مشکلات تولید دامن می‌زند
ایلنا: دبیر کانون عالی کارفرمایان کشور می‌گوید وضعیت معیشتی کارگران نامطلوب است و کارفرمایان از این بابت نگران هستند چرا که افت سطح معیشتی کارگران به معضلات اجتماعی دامن می‌زند که این تهدیدی جدی برای ارکان اصلی تولید است.
جلسه مشترک با مدیران سازمان حفاظت محیط زیست
در ابتدای این نشست که روز سه شنبه مورخ 23/09/95 در محل دفتر معاونت محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، آقای رئیس زاده دبیرکل انجمن صنایع نساجی ایران توضیحات مبسوطی را درخصوص آلاینده‌های زیست‌محیطی در صنایع نساجی ارائــه فرمودند و موضوع جریمه یک درصد محیط زیست را مطرح فرمودند و اخذ جریمه از کل واحدهای آلاینـــده و غیرآلاینده یک مجموعه را غیر قانونی دانستند و خواستار اعمـــال این قانون برای یک درصد از فروش بخش آلاینده واحدهای صنعتی شدند و پیشنهاد تشکیل صندوقی برای حمایت از مسائل زیست محیطی و حمایت از واحـــدهای صنعتی در تجهیز آزمایشگاه و کاهش آلایندگی‌ها از محل این یک درصد را ارائه فرمودند.
فرشاد مومنی: ارز خوری ٢ هزار میلیارد دلاری برنامه ششم‎
شرق نوشت: بنیاد باران به تازگی میزبان فرشاد مومنی بود تا درباره برنامه ششم سخن بگوید. او در خلال سخنانش از محاسباتی می گوید که نشان می دهد کشور برای رسیدن به رشد هشت درصدی نیاز به دو هزار میلیارد دلار منابع مالی دارد، البته یک پیش شرط را هم آویزه این عدد می کند: «اگر تمام شرایط برای یک دوره پنج ساله ثبات داشته باشد». پیش تر نوبخت، سخنگوی دولت و رئیس سازمان برنامه وبودجه، گفته بود که برای رسیدن به رشد هشت درصدی در برنامه ششم، سالی ٢٠٠ میلیارد دلار سرمایه نیاز است. مومنی با ارائه این محاسبات، رقم اعلامی نوبخت را خوش بینانه می داند. جزئیات این سخنرانی را در ادامه بخوانید:
نقدی بر نمایشگاه تخصصی جمهوری اسلامی در رم
نمایشگاه تخصصی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ دوم لغایت ششم آذر ماه در شهر رم ایتالیا برگزار گردید این نمایشگاه با تبلیغات مدیران و مسولین دولتی و اصرار و ترغیب ایشان مبنی بر مشارکت صنعتگران ایرانی در این نمایشگاه همراه بود و نهایتا گروهی از صنایع کشور را جهت شرکت در نمایشگاه تخصصی جمهوری اسلامی ایران در شهر رم راهی نمودند.که جمعی از این عزیزان با خواهش و درخواست و توصیه ترغیب به حضور در این برنامه شدند.
رئیس هیات مدیره انجمن صنایع نساجی ایران: صادراتی نداریم که رشد نرخ ارز به نفعمان باشد
رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع نساجی ایران با بیان اینکه علی‌رغم طولانی شدن انتظار تولیدکنندگان نساجی جلسه آنان با با وزیر صنعت برگزار نشد، گفت: با توجه به محدودیت‌های موجود در جابجایی پول، افزایش نرخ ارز در بودجه، کمکی به رشد صادرات نخواهد کرد
نائب رئیس هیات میدیره انجمن صنایع نساجی ایران:ورود هر یک کیلو کالای قاچاق، دو شغل را از بین می‌برد
ورود هر یک کیلو کالای قاچاق، دو شغل را از بین می‌برد بین تولید داخلی و کالای وارداتی رقابت باید سالم وجود داشته باشد
تبریک به آقای مهندس سعید جلالی قدیری
جناب آقای مهندس سعید جلالی قدیری دبیر محترم اتحادیه تولید و صادرات صنایع نساجی و پوشاک انتصاب شایسته حضرتعالی به سمت دبیر اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک را خدمت حضرتعالی تبریک عرض نموده و توفیق روزافزون آن تشکل محترم را از خداوند متعال مسالت داریم. انجمن صنایع نساجی ایران
نایب‌رئیس انجمن صنایع نساجی: قاچاق در صنایع نساجی و رقابت تولید داخل با کالای وارداتی
نشست خبری در کافه خبر آنلاین دکتر علیمردان شیبانی نایب رییس هیات مدیره انجمن صنایع نساجی ایران و مهندس نیلفروش زاده عضو هیات مدیره انجمن با حضور در کافه خبر در محل خبرگزاری خبرآنلاین به بحث و تبادل نظر در خصوص مشکل قاچاق در صنایع نساجی و رقابت تولید داخل با کالای وارداتی پرداختند.
دبیرکل انجمن صنایع نساجی ایران:لزوم اخذ تدابیر حمایتی در بخش مالیات‌ها
محمدمهدی رئیس‌زاده- دبیرکل انجمن صنایع نساجی ایران- ضمن اشاره به برگزاری جلسه‌ مشترک انجمن با معاونان سازمان امور مالیاتی از پیگیری مسائل و مشکلات صنعتگران نساجی در زمینه قوانین مالیاتی خبر داد.
.کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت نساجی نیوز می باشد
Copyright © 2010 nasajinews. All rights reserved