دبیرکل انجمن صنایع نساجی ایران با تأکید بر لزوم برقراری ارتباط بین بانک‌های ایران و بانک‌های بزرگ اروپایی، گفت: رفع رکود در بخش صنعت نیازمند رقابتی شدن تولیدات و رونق صادرات است.
گشایش ال‌سی در ارقام بالا امکان‌پذیر نیست‎
عوامل فزاینده قاچاق پوشاک به کشور چیست؟‎
در نشست مقامات دولتی و فعالان بخش خصوصی استان تهران، مساله قاچاق پوشاک به داخل کشور مورد بحث و ‌گفت‌وگو قرار گرفت و ریشه‌یابی شد. در این نشست محورهای مهمی چون تعرفه بالا، غیرواقعی بودن نرخ ارز، بی‌توجهی به صنعت مد و برندسازی، بالا بودن قیمت تمام‌شده کالا در داخل و ... به عنوان عواملی که در تشدید قاچاق پوشاک نقش دارند مورد بررسی قرار گرفت.
افسانه محرابی: معرفی 15 برند خارجی برای تولید پوشاک در کشور/ برنامه‌های اجرایی مد و طراحی لباس گردآوری شده است‎
مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه تا پایان شهریور امسال 15 برند پوشاک خارجی در راستای دستورالعمل تولید بخشی از واردات از طریق تولید کنندگان داخلی به تشکل‌های مربوطه معرفی شدند، گفت: برنامه‌ها و پیشنهادات اجرایی در بخش مد و طراحی پوشاک با همکاری انجمن‌ها و تشکل‌های مربوطه گردآوری شده است.
گلنار نصرالهی: سود در صنعت مد و طراحی است
اقتصاد > صنعت - مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: «سرمایه‌گذاری در صنعت مد و طراحی برای صنعت نساجی کشور برد و سودآوری دارد.»
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: سالانه بین 2 تا 4 میلیارد دلار پوشاک از طریق قاچاق وارد کشور می شود/ فروشندگان پوشاک قاچاق باید جریمه شوند‎
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در خصوص موضوع افزایش قاچاق در کشور بویژه قاچاق پوشاک در کشور گفت: سالانه بین 2 تا 4 میلیارد دلار پوشاک از طریق قاچاق وارد کشور می شود که این موضوع یکی از مهم ترین معضلات کشور در عرصه اقتصادی است و باید نسبت به این موضوع اقدامات جدی صورت پذیرد.
مدیر عامل سازمان اموال تملیکی: پوشاک قاچاق در کشور به هیچ عنوان عرضه نمی‌شود‎
مدیر عامل سازمان اموال تملیکی با تأکید بر اینکه پوشاک قاچاق در کشور به هیچ عنوان عرضه نمی‌شود، به موضوع ارزش‌گذاری کالاهای قاچاق و متروکه پرداخت و گفت: بر مبنای ارزش (cif) گمرکی تصمیم‌گیری شده و قیمت کارشناسی نهایی برآورد می‌شود.
فراخوان جذب عضو هیأت مؤسس شرکت بین المللی خدمات صادراتی ایران و جهان
جهت کسب اطلاعات بیشتر به فایل پیوستی مراجعه فرمائید.
هفدهمین دوره همایش روز ملی حمایت از مصرف کنندگان - 9 اسفند ماه 96
برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به فایل پیوستی مراجعه فرمائید.
ایجاد بازار فروش و ساماندهی واردات، لازمه توسه صنعت پوشاک‎
ابوالقاسم شیرازی- رئیس اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران​ در خصوص علل هزینه بالای تولید پوشاک در کشور گفت:تولیدکنندگان داخلی هزینه های سربار زیادی دارند که سبب افزایش قیمت تمام شده محصول می شود و توان رقابت با اجناس وارداتی را کاهش می دهد.
نباید به صنایع بدون بازار تسهیلات داد‎
وزیر صنعت، معدن و تجارت معتقد است که نباید تسهیلات به واحدهایی تعلق گیرد که مشکل بازار دارند، چرا که این اقدام تنها در راستای بدهکار شدن آنهاست.
 رشد قارچ گونه برند‌های ترکیه‌ای در بازار/ حمایت از تولید داخل با حرف عملی نمی‌شود‎
مدتی است که فروشگاه‌های زنجیره‌ای پوشاک که اغلب آن‌ها برند‌های ترکیه‌ای هستند در سطح شهر رشد پیدا کرده اند و از این رو فروشگاه‌های اطراف خود را تحت تاثیر خود قرار داده اند.
 شمع صنعت نساجی رو به خاموشی است/خروج واحدهای تولیدی ازگود رقابت با وجود پوشاک قاچاق در بازار
سیدناصرموسوی لارگانی درباره وضعیت صنعت نساجی درکشور،گفت: با توجه به قدرت اقتصادی شهروندان مشخص است که کیفیت پوشاک ملاک اول نیست، بلکه قیمت برای خرید پوشاک در اولویت قرارگرفته که این امر نمی تواند خبرخوبی برای صنعت پوشاک باشد.
محمدمهدی رئیس زاده، دبیرکل انجمن صنایع نساجی ایران در گفت و گو با اقتصاد و نمایشگاه اعلام کرد:نساجی اشتغال زاترین صنعت کشور است
محمدمهدی رئیس زاده دبیرکل انجمن صنایع نساجی ایران از پتانسیل بسیار خوب صنعت نساجی به عنوان یکی از صنایع مادر و مهم کشور در زمینه اشتغال زایی خبر داد و گفت: صنعت نساجی اشتغال زا ترین صنعت کشور است که با کمترین میزان سرمایه می تواند برای اقشار مختلف جامعه کارآفرینی داشته باشد و به همین علت نیازمند نگاه ویژه ای از سوی دولت و نهادهای ذیربط است. محمد مهدی رئیس زادهف در گفت و گو با اقتصاد و نمایشگاه انجمن صنایع نساجی ایران را تشکلی صنفی، کارفرمایی و صنعتی عنوان کرد و یادآور شد: این انجمن در سال 1340 تاسیس شد و اکنون 56 سال از فعالیت آن می گذرد.
نخستین تفاهمنامه دستگاه‌ها در دولت دوازدهم سهم نساجی شد:تولید پوشاك در استان‌های با نرخ بیكاری بالا ‎
برخی‌ها می‌گویند، صنعت نساجی ایران مرده است، اما هر از گاهی صدایی از تولیدكننده‌هایی كه نایی برای نفس كشیدن ندارند، به گوش می‌رسد.
شریعتمداری اعلام کرد: منافذ قانونی ورود پوشاک به کشور باید ساماندهی شود‎
محمد شریعتمداری پس از افتتاح بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی صنعت نساجی و بازدید از این نمایشگاه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: منافذ قانونی ورود کالا به داخل و قاچاق کالا باید ساماندهی شود و با برون‌گرایی و ایفای نقش در بازارهای جهانی به سمت افزایش سهم ۱۵ میلیارد دلاری ایران از بازار نساجی دنیا گام برداریم.
رئیس اتحادیه پوشاک : فروشگاه ها با سود منطقی اجناس را عرضه کنند‎
رئیس اتحادیه پوشاک ضمن تشکر از فاضلی رئیس اتاق اصناف ایران، بیان کرد: صادر کردن مجوز برای نمایشگاه های فروش در پایان فصل ها اقدامی نامناسب است، دولت و مسئولین نباید به این نمایشگاه ها مجوز دهند.
سمینار آشنایی با برخی از مسائل و مشکلات مرتبط با اجرای قانون کار- سه شنبه 14 شهریور ماه 96
این سمینارتوسط انجمن مدیران صنایع از ساعت 9 الی 12 روز سه شنبه 14 شهریور ماه سالجاری برگزار خواهد شد. مدرس این سمینار جناب اقای دکتر اسماعیل ظریفی آزاد ،مدیرکل تنظیم روابط کار و جبران خدمت وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی خواهد بود. علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره تلفنهای 88304070 و 88835385 تماس حاصل فرمایند.
توسعه صنایع کوچک و متوسط؛ رمز توسعه اقتصادی در دهه‌های آینده
دکتر علیمردان شیبانی- نایب رئیس هیأت مدیره انجمن صنایع نساجی ایران- در مصاحبه رادیویی خود با برنامه روز از نو ، توجه به صنایع کوچک و متوسط را در توسعه صنعت و افزایش درآمدهای ملی کشور موثر دانست.
دبیرکل انجمن صنایع نساجی ایران:تولیدی که زیان می‌دهد،باید متوقف شود‎
دبیرکل انجمن صنایع نساجی ایران تاکید کرد: ما در تصمیم‌گیری‌ها، سیاست‌گذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌ها نباید نگاه بخشی داشته باشیم و به منافع ملی باید توجه کنیم.
رقم واقعی قاچاق پوشاک دربازار ۵ میلیارد دلار است‎
مجید افتخاری در نشست خبری با اشاره به اینکه رقم قاچاق از سوی مسئولان ۲ و نیم میلیارد دلار اعلام شده، در حالیکه این رقم غیر منطقی است افزود: واردات رسمی پوشاک کشور در سال ۹۴، ۱۵ میلیون دلار اعلام شده و این رقم در سال ۹۵ به ۶۰ میلیون دلار رسیده است.
تعرفه‌های گمرکی عامل افزایش قاچاق‎
این روزها وقتی صحبت از قاچاق کالا به کشور می‌شود دیگر کسی نه احساس خطر می‌کند و نه نگران می‌شود زیرا در سال‌های گذشته آن‌قدر اجناس خارجی به‌صورت قاچاق وارد بازار شده‌اند که دیگر پیدا کردن جنس غیر قاچاق آن‌هم در صنوفی مانند پوشاک بسیار سخت شده است.
.کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت نساجی نیوز می باشد
Copyright © 2010 nasajinews. All rights reserved