پنجاه و ششمین مجمع عمومی عادی سالیانه انجمن صنایع نساجی ایران با حضور حدنصاب اعضای این انجمن راس ساعت 18 روز یكشنبه مورخ 96/4/25 در طبقه دهم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی ایران برگزار شد .
گزارشی از پنجاه و ششمین مجمع عمومی عادی انجمن صنایع نساجی ایران
اعلام مرجع اطلاع رسانی در خصوص دستورالعمل اجرایی اخذ و شناسه کالا
اعضای محترم پیرو ابلاغ دستورالعمل اجرایی اخذ و نصب شناسه کالا می توانید از سامانه www.mimt.gov.ir/shenase به عنوان صفحه مرجع اطلاع رسانی استفاده نمائید.
یزد، با تولید 90 درصدی به عنوان قطب تولید روفرشی ایران‎
به گزارش یزد فردا، اولین روفرشی ها ، دارای طرح های چهارخانه پنبه ای بود که با دستگاههای ماکویی بافته می شد و برای حفاظت از فرش دستباف کاربرد داشت. محصولی که اکنون علاوه بر نگهداری فرش در منازل ، بعنوان زیراندازی ساده و سبک، قابل شست و شو و قابل حمل در مسافرت و گردش نیز استفاده می شود.
استان زنجان یکی از قطب های مهم صنعت نساجی در کشور است‎
استاندار زنجان گفت: استان زنجان یکی از قطب های مهم صنعت نساجی در کشور به شمار می آید، به طوری که امروزه ۵ هزار شغل در این حوزه ایجاد شده و ۸۰ واحد نساجی نیز در استان زنجان فعال است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان رضوی خبر داد:ورود 62 محموله ماشین‌آلات صنعتی مدرن در حوزه نساجی به استان‎
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: 62 محموله ماشین‌آلات صنعتی مدرن در حوزه صنعت نساجی و پوشاک به استان وارد شد.
بهزاد نبوی، سید محمد بحرینیان و فاضل‌زرندی در دوازدهمین سالگرد درگذشت عالی‌نسب‎
شرق نوشت: ١٢ سال گذشت. ١٢ سال از روزی که میرمصطفی عالی‌نسب دار فانی را وداع گفت، گذشت؛ کسی که پرچمدار تولید ملی شناخته می‌شود. مؤسسه مطالعات دین و اقتصاد در دوازدهمین سالگرد درگذشت عالی‌نسب، از چاپ دوم کتاب «میر نامیرا» رونمایی کرد. سه سخنران هم دعوت بودند که از عالی‌نسب و اقداماتش در مهم‌ترین دوران پس از انقلاب گفتند و ناگزیر به خرابی‌های هشت سال دولت احمدی‌نژاد که تولید ملی را به مدد ارزهای نفتی و واردات بی‌رویه به زانو درآورد، گریز زدند. بهزاد نبوی، سیدمحمد بحرینیان و محمدحسین فاضل‌زرندی سخنرانان ویژه این مراسم بودند.
حال صنعت نساجی خوب نیست‎
منصور معظمی درخصوص نوسازی تجهیزات صنعت نساجی گفت: قرار نیست ما در تمام حوزه ها ورود کنیم.
گره قاچاق بر تار و پود صنعت نساجی خراسان رضوی‎
قاچاق و واردات غیرضروری از موانع رشد اقتصادی بویژه توسعه تولید داخلی است و به اذعان بسیاری از تولیدکنندگان پوشاک و منسوجات، قاچاق و بخشی از واردات قانونی حرکت چرخ تولید را در این بخش کند کرده است.
نامه ریاست محترم سازمان برنامه و بودجه کشور درخصوص مصوبات جلسه هیأت امنای صندوق توسعه ملی مورخ 96/03/27
به پیوست تصویر نامه شماره 1254182 مورخ 96/04/14 رئیس محترم سازمان برنامه و بودجه کشور در خصوص مصوبات جلسه هیأت امنای صندوق توسعه ملی مورخ 96/03/27 جهت استحضار و بهره برداری تقدیم می گردد.
ابلاغیه گمرک جمهوری اسلامی ایران در خصوص رویه صادرات جهت تسریع و تسهیل تشریفات گمرکی
اعضای محترم احتراماً به پیوست تصویر ابلاغیه گمرک جمهوری اسلامی ایران به شماره 96/206379 مورخ 1396/3/29 درخصوص رویه صادرات جهت تسریع و تسهیل تشریفات گمرکی جهت استحضار و بهره برداری تقدیم می گردد.
ترازنامه مالی انجمن صنایع نساجی ایران منتهی به سال مالی 95/12/30
برای مشاهده اعضای محترم به سایت انجمن صنایع نساجی به نشانی www.aiti.org.ir مراجعه فرمایید.
یک خداحافظی و چند پیش‌بینی در آستانه انقلاب بعدی جهان تکنولوژی‎
این آخرین یادداشت هفتگی‌ام برای سایت‌های The Verge و Recode است، در اصل این آخرین مقاله هفتگی‌ای است که می‌نویسم. این کار را از ۱۹۹۱ با وال‌استریت ژورنال آغاز کردم و تقریبا هر هفته انجامش داده‌ام. در طول این دوره خوش‌شانس بوده‌ام که با پدران انقلاب تکنولوژیک دهه‌های اخیر آشنا شدم و توانستم از نزدیک بالا و پایین‌های این روند را دنبال کنم.
احمد کیمیایی اسدی، فعال صنعت نساجی گره سود بانکی‎
نگاه کارشناسان بخش خصوصی و مجموعه اقتصادی دولت به کاهش نرخ سود بانکی در سال جدید است. به نظر می‌رسد کاهش نرخ سود بانکی به‌عنوان یکی از الزامات مهم تحقق رشد 8 درصدی اقتصاد از سوی تمام متصدیان اقتصادی کشور درک شده است. در سال‌های تصدی‌گری دولت یازدهم چند بار برای کاهش نرخ سود بانکی تلاش شد. در وهله اول در سال 95، دولت موفق شد بانک‌ها را ملزم به کاهش نرخ سود بانکی کند و در دو مقطع به میزان 2درصد نرخ سود بانکی کاهش پیدا کرد اما در پایان سال به دلیل انتشار اوراق دولتی برای تعدیل بازار بدهی دولت و سود بالای این اوراق، بانک‌ها برای رقابت سودها را دوباره بالا بردند.
فراخوان مشارکت در اولین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات نساجی و پوشاک، تجهیزات و صنایع وابسته(IRANTEX TECH-ITT2018)
این نمایشگاه در تاریخ 25 لغایت 28 دی ماه سال 96 به مدت 4 روز در محلی دائمی نمایشگاههای بین المللی شهر افتاب برگزار می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت فرم مشارکت به فایل پیوستی مراجعه فرمائید.
کسب‌وکار پررونق فروشنده‌های پوشاک اینترنتی/بازار قاچاق پوشاک چگونه سکه شد؟‎
متأسفانه هیچ نظارتی هم بر این بخش طبق قانون جرائم رایانه‌ای صورت نمی‌گیرد. جالب آنکه، اگر در میان انبوهی از تبلیغاتی که در شبکه‌های اجتماعی برای خرید پوشاک صورت می‌گیرد، کلاه‌برداری هم شده باشد، دست خریدار برای احقاق حق خود کوتاه است.
برگزاری جلسه مشترک اتحادیه تولید و صادرات صنایع نساجی و پوشاک ایران با اتحادیه صادرکنندگان نساجی و پوشاک ترکیه و اتحادیه صادرکنندگان مواد اولیه و نساجی استانبول‎
در این دیدار آقایان مهندس حریری، مجید نامی ، شاهرخ جعفری وسعید جلالی قدیری از اتحادیه با جمعی از اعضای هیات مدیره این دو تشکل ترک و رییس هیات مدیره سندیکای صادرکنندگان ترکیه به همراه آقای مالکی مدیر کشورهای در حال توسعه اتاق بازرگانی تهران حضور داشتند.
مهـــــــــــــــــــــــــــــم و فـــــــــــــــــــــــــــــوری: درخواست اطلاعات از واحدهای تولیدی-صادراتی
اعضای محترم تولیدی - صادراتی نظر به اینکه براساس اهداف تعیین شده صادرات غیرنفتی کشور در سال 1396 رشد حدود 22 درصد صادرات نسبت به سال 1395 در نظر گرفته شده است و نقش اعضای تشکل ها در تحقق اهداف مزبور حائز اهمیت می باشد لذا خواهشمند است فرم اکسل پیوست شده را در اسرع وقت تکمیل نموده و با همان فرمت به آدرس ایمیل info@aiti.org.ir ارسال نمائید. برای دریافت فایل اکسل به سایت انجمن صنایع نساجی بخش نظرسنجی مراجعه فرمایید.
آغاز مطالعات راه اندازی خط تولید چادر مشکی در آستان قدس‎
سرپرست شرکت نخریسی و نساجی خسروی خراسان وابسته به آستان قدس رضوی از آغاز طرح‌های مطالعاتی تولید پارچه چادر مشکی و نیز راه‌اندازی خط تولید نخ ظریف شانه شده پنبه‌ای در سال ۱۳۹۷ در این شرکت خبر داد.
از خاک پربار ایران کیمیا بسازیم
دکتر بهروز محمدی- مدیرعامل شرکت ره آورد ساینای دلیجان و عضو هیئت مدیره انجمن صنایع نساجی ایران- در مراسم بزرگداشت روز صنعت و معدن ضمن دریافت تندیس واحد نمونه صنعتی کشور، به ایراد سخنرانی نیز پرداخت.
دبیرکل انجمن صنایع نساجی ایران:بخش خصوصی منابع کافی برای سرمایه گذاری ندارد‎
محمد مهدی رئیس زاده، دبیرکل انجمن صنایع نساجی ایران با اشاره به تلاش دولت یازدهم برای رفع حصر اقتصاد و با بیان اینکه رشد اقتصادی پایدار در کشور نیازمند مدیریت کارآمد و سرمایه گذاری جدید است؛ گفت: بخش خصوصی در حال حاضر منابع کافی برای سرمایه گذاری و توسعه صنعتی در کشور ندارد و برای پیشرفت کشور لازم است از تجربیات موفق جهانی استفاده کنیم.
تبریک به آقایان مهندس رضا حمیدی و احمد صادقیان
جناب آقایان مهندس رضا حمیدی و احمد صادقیان اعضای محترم انجمن صنایع نساجی ایران احتراما انتخاب شما به عنوان اعضای هیات مدیره انجمن مدیران صنایع را تبریک عرض نموده و توفیق روزافزون برای شما و آن انجمن معظم مسالت داریم. انجمن صنایع نساجی ایران
.کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت نساجی نیوز می باشد
Copyright © 2010 nasajinews. All rights reserved