شهلایی:من اعتقاد دارم که بانک‌ها به صنعت کمک نمی‌کنند | سرمایه‌گذاران‌مان صنعتی نیستند
عضو هیئت مدیره انجمن صنایع نساجی ایران: چرا وام‌های بانکی روی تولید اثر ندارد؟
«پلی پروپیلن» روح آشفته صنعت را آرام خواهد کرد/ برگ برنده ایران که هنوز دغدغه مسوولان نیست!‎
امروزه پلی پروپیلن موتور محرکه صنعت پتروشیمی کشورمان شناخته شده است ، به گفته کارشناسان این حوزه با به راه اندازی آن نه تنها چرخ صنایع تکمیلی و پایین دستی پتروشیمی به حرکت در می‌آید، بلکه روح این صنعت که از آن همیشه با عنوان مولد اشتغال یاد شده نیز احیا می‌گردد.
گلنار نصرالهی: سود در صنعت مد و طراحی است
اقتصاد > صنعت - مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: «سرمایه‌گذاری در صنعت مد و طراحی برای صنعت نساجی کشور برد و سودآوری دارد.»
ظرفیت خالی تولید چادر مشکی در کشور داریم
اقتصاد > صنعت - تسنیم به نقل از معاون وزیرصنعت، معدن وتجارت نوشت:۶۰ میلیون متر ظرفیت خالی تولید چادر مشکی در کشور وجود دارد که از این میزان می توان ۱۰ میلیون متر آن را در کردستان ایجاد کرد.
صورتجلسه مورخ 96/06/19 با موضوع کسر تخلیه الیاف جاذبه الرطوبه در گمرکات
برای دریافت متن صورتجلسه به فایل پیوستی مراجعه فرمائید.
فراخوان جذب عضو هیأت مؤسس شرکت بین المللی خدمات صادراتی ایران و جهان
جهت کسب اطلاعات بیشتر به فایل پیوستی مراجعه فرمائید.
نباید به صنایع بدون بازار تسهیلات داد‎
وزیر صنعت، معدن و تجارت معتقد است که نباید تسهیلات به واحدهایی تعلق گیرد که مشکل بازار دارند، چرا که این اقدام تنها در راستای بدهکار شدن آنهاست.
 رشد قارچ گونه برند‌های ترکیه‌ای در بازار/ حمایت از تولید داخل با حرف عملی نمی‌شود‎
مدتی است که فروشگاه‌های زنجیره‌ای پوشاک که اغلب آن‌ها برند‌های ترکیه‌ای هستند در سطح شهر رشد پیدا کرده اند و از این رو فروشگاه‌های اطراف خود را تحت تاثیر خود قرار داده اند.
 شمع صنعت نساجی رو به خاموشی است/خروج واحدهای تولیدی ازگود رقابت با وجود پوشاک قاچاق در بازار
سیدناصرموسوی لارگانی درباره وضعیت صنعت نساجی درکشور،گفت: با توجه به قدرت اقتصادی شهروندان مشخص است که کیفیت پوشاک ملاک اول نیست، بلکه قیمت برای خرید پوشاک در اولویت قرارگرفته که این امر نمی تواند خبرخوبی برای صنعت پوشاک باشد.
عضو هیأت مدیره انجمن نساجی ایران: نمایشگاه دائمی فرش ماشینی در آران و بیدگل راه اندازی می شود‎
سید جواد سجادی با اشاره به نقش مهم و تاثیر گذار آران و بیدگل در تولید فرش ماشینی کشور اظهار داشت: با برنامه ریزی انجام شده به زودی این نمایشگاه و فروشگاه دائمی در یکی از شهرک های صنعتی فرش ماشینی شهرستان راه اندازی می شود.
صادرات ایران به ترکیه ۸۰ درصد رشد کرد‎
آمارهای منتشر شده توسط اداره آمار ترکیه نشان می‌دهد مبادلات تجاری ایران و ترکیه در 7 ماه نخست سال جاری میلادی با رشد 16 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده است.
محمدمهدی رئیس زاده، دبیرکل انجمن صنایع نساجی ایران در گفت و گو با اقتصاد و نمایشگاه اعلام کرد:نساجی اشتغال زاترین صنعت کشور است
محمدمهدی رئیس زاده دبیرکل انجمن صنایع نساجی ایران از پتانسیل بسیار خوب صنعت نساجی به عنوان یکی از صنایع مادر و مهم کشور در زمینه اشتغال زایی خبر داد و گفت: صنعت نساجی اشتغال زا ترین صنعت کشور است که با کمترین میزان سرمایه می تواند برای اقشار مختلف جامعه کارآفرینی داشته باشد و به همین علت نیازمند نگاه ویژه ای از سوی دولت و نهادهای ذیربط است. محمد مهدی رئیس زادهف در گفت و گو با اقتصاد و نمایشگاه انجمن صنایع نساجی ایران را تشکلی صنفی، کارفرمایی و صنعتی عنوان کرد و یادآور شد: این انجمن در سال 1340 تاسیس شد و اکنون 56 سال از فعالیت آن می گذرد.
وزیر صنعت،معدن وتجارت: صنعت نساجی باید به روزهای اوج خود بازگردد‎
به گزارش ایران اکونومیست ؛ «محمد شریعتمداری» روز دوشنبه در مراسم افتتاح بیست و سومین نمایشگاه بین المللی صنعت نساجی در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران افزود: در گذشته دور محصولات صنعت نساجی ایران به دلیل مرغوبیت، در کشورهای خارجی عرضه می شد و حتی در برخی از مارک های تجاری در خارج از کشور به عنوان برند مرغوب مورد سوءاستفاده قرار می گرفت.
سهم 15میلیارد دلاری ایران از بازار نساجی دنیا نوسازی صنعت نساجی کشور ضروری است
وزیر صنعت، معدن و تجارت سهم ایران از فروش محصولات نساجی در دنیا را ١۵ میلیارد دلار اعلام کرد.
حمایت مالی از ۲۰ هزار واحد تولیدی‎
اقتصاد ایران: وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ۱۵ میلیارد دلار از فروش ۱۲۵۰ میلیارد دلاری محصولات نساجی در دنیا به تولیدات ایران اختصاص دارد.
نهمین نمایشگاه فرش ماشینی برگزار شد‎
نهمین نمایشگاه بین المللی فرش ماشینی، کف پوش، موکت و صنایع وابسته با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد.
عضو انجمن صنایع نساجی ایران:دولتمردان علاقه بیشتری نسبت به تولید به واردات دارند‎
شروین بادامچی درباره وضعیت صنایع نساجی و با اشاره به قانون خوداظهاری مالیاتی اظهار‌داشت: با استقرار این‌گونه سیستم‌ها و قوانین و مقررات جدید، تولیدکننده در عین حال که تک‌وتنها می‌ماند، بلکه هر روشی را که حفظ حیات واحدهای تولیدی خود مدنظر داشته باشد، باز هم با سازمان‌های دولتی مواجه می‌شود.
شریعتمداری اعلام کرد: سهم۱۵میلیارددلاری ایران ازبازارنساجی دنیا‎
به گزارش تحلیل ایران،محمد شریعتمداری پس از افتتاح بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی صنعت نساجی و بازدید از این نمایشگاه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: منافذ قانونی ورود کالا به داخل و قاچاق کالا باید ساماندهی شود و با برون‌گرایی و ایفای نقش در بازارهای جهانی به سمت افزایش سهم ۱۵ میلیارد دلاری ایران از بازار نساجی دنیا گام برداریم.
معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: یک‌پنجم صنایع داخلی فعالیت مناسب ندارند‎
معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت از فعالیت حدود ۸۵ هزار واحد صنعتی در کشور یادکرد و گفت: آمار واحدهای راکد همواره ثابت نیست و بسته به شرایط گاهی تعدادی از واحدها به چرخه تولید بازگشته و گاهی از چرخه خارج می‌شوند، اما درمجموع می‌توان گفت حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد صنایع کشور دچار رکود هستند و فعالیت مناسبی ندارند.
نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: حیات صنعت نساجی بدون واردات پنبه در خطر است/کمبود ۱۵۰ هزار تُنی پنبه در کشور‎
نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به کمبود ۱۲۰ تا ۱۵۰ هزار تنی پنبه در کشور گفت: صنعت نساجی بیشترین شغل را در کشور ایجاد کرده، اما این صنعت بدون واردات پنبه نمی‌تواند ادامه کار بدهد.
.کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت نساجی نیوز می باشد
Copyright © 2010 nasajinews. All rights reserved