«پلی پروپیلن» روح آشفته صنعت را آرام خواهد کرد/ برگ برنده ایران که هنوز دغدغه مسوولان نیست!‎
امروزه پلی پروپیلن موتور محرکه صنعت پتروشیمی کشورمان شناخته شده است ، به گفته کارشناسان این حوزه با به راه اندازی آن نه تنها چرخ صنایع تکمیلی و پایین دستی پتروشیمی به حرکت در می‌آید، بلکه روح این صنعت که از آن همیشه با عنوان مولد اشتغال یاد شده نیز احیا می‌گردد.
عوامل فزاینده قاچاق پوشاک به کشور چیست؟‎
در نشست مقامات دولتی و فعالان بخش خصوصی استان تهران، مساله قاچاق پوشاک به داخل کشور مورد بحث و ‌گفت‌وگو قرار گرفت و ریشه‌یابی شد. در این نشست محورهای مهمی چون تعرفه بالا، غیرواقعی بودن نرخ ارز، بی‌توجهی به صنعت مد و برندسازی، بالا بودن قیمت تمام‌شده کالا در داخل و ... به عنوان عواملی که در تشدید قاچاق پوشاک نقش دارند مورد بررسی قرار گرفت.
۱۳ هزار طرح صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای ۵۰ درصد‎
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی با بیان اینکه بیش از۱۳هزار طرح صنعتی با پیشرفت بالای۵۰درصد در کشور فعال است گفت:با افتتاح این طرح‌ها بالغ بر ۴۴۴ هزار نفر اشتغال جدیدایجاد می شود.
افسانه محرابی: معرفی 15 برند خارجی برای تولید پوشاک در کشور/ برنامه‌های اجرایی مد و طراحی لباس گردآوری شده است‎
مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه تا پایان شهریور امسال 15 برند پوشاک خارجی در راستای دستورالعمل تولید بخشی از واردات از طریق تولید کنندگان داخلی به تشکل‌های مربوطه معرفی شدند، گفت: برنامه‌ها و پیشنهادات اجرایی در بخش مد و طراحی پوشاک با همکاری انجمن‌ها و تشکل‌های مربوطه گردآوری شده است.
گلنار نصرالهی: سود در صنعت مد و طراحی است
اقتصاد > صنعت - مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: «سرمایه‌گذاری در صنعت مد و طراحی برای صنعت نساجی کشور برد و سودآوری دارد.»
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: سالانه بین 2 تا 4 میلیارد دلار پوشاک از طریق قاچاق وارد کشور می شود/ فروشندگان پوشاک قاچاق باید جریمه شوند‎
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در خصوص موضوع افزایش قاچاق در کشور بویژه قاچاق پوشاک در کشور گفت: سالانه بین 2 تا 4 میلیارد دلار پوشاک از طریق قاچاق وارد کشور می شود که این موضوع یکی از مهم ترین معضلات کشور در عرصه اقتصادی است و باید نسبت به این موضوع اقدامات جدی صورت پذیرد.
ظرفیت خالی تولید چادر مشکی در کشور داریم
اقتصاد > صنعت - تسنیم به نقل از معاون وزیرصنعت، معدن وتجارت نوشت:۶۰ میلیون متر ظرفیت خالی تولید چادر مشکی در کشور وجود دارد که از این میزان می توان ۱۰ میلیون متر آن را در کردستان ایجاد کرد.
عضو هیئت مدیره انجمن صنایع نساجی ایران: چرا وام‌های بانکی روی تولید اثر ندارد؟
شهلایی:من اعتقاد دارم که بانک‌ها به صنعت کمک نمی‌کنند | سرمایه‌گذاران‌مان صنعتی نیستند
مدیر عامل سازمان اموال تملیکی: پوشاک قاچاق در کشور به هیچ عنوان عرضه نمی‌شود‎
مدیر عامل سازمان اموال تملیکی با تأکید بر اینکه پوشاک قاچاق در کشور به هیچ عنوان عرضه نمی‌شود، به موضوع ارزش‌گذاری کالاهای قاچاق و متروکه پرداخت و گفت: بر مبنای ارزش (cif) گمرکی تصمیم‌گیری شده و قیمت کارشناسی نهایی برآورد می‌شود.
صورتجلسه مورخ 96/06/19 با موضوع کسر تخلیه الیاف جاذبه الرطوبه در گمرکات
برای دریافت متن صورتجلسه به فایل پیوستی مراجعه فرمائید.
فراخوان جذب عضو هیأت مؤسس شرکت بین المللی خدمات صادراتی ایران و جهان
جهت کسب اطلاعات بیشتر به فایل پیوستی مراجعه فرمائید.
هفدهمین دوره همایش روز ملی حمایت از مصرف کنندگان - 9 اسفند ماه 96
برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به فایل پیوستی مراجعه فرمائید.
نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در کابل 9 لغایت 12 آبان 96
علاقه مندان به حضور در این نمایشگاه می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به فایل پیوستی مراجعه فرمایند.
اطلاعیه در خصوص لزوم درج نام دریافت کننده کالا و جمله معاف از پرداخت عوارض گمرکی و غیرقابل فروش بودن بر روی کالاهای صادراتی اهدایی و معاف از پرداخت عوارض
عطف به نامه شماره 96/240/27821 مورخ 96/06/06 مدیرکل دفتر بازرگانی کشورهای عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران بدینوسیله به استحضار می رساند با توجه به تصویب نامه اخیر هیأت محترم وزیران کشور جمهوری عراق، کلیه صادرکنندگان به عراق باید بر روی هر یک از کالاهای اهدایی و معاف از پرداخت عوارض، ضمن درج نام دریافت کننده کالا ، جمله معاف از پرداخت عوارض گمرکی و غیرقابل فروش بودن را به صورت کاملا ًواضح و مشخصو ثبت نمایند.
برنامه جامع مشاوره هفتگی معاونت کسب و کار اتاق تهران (بخش مالیاتی ، بخش تأمین اجتماعی و بخش گمرکی)
اعضای محترم احتراماً به پیوست برنامه جامع مشاوره هفتگی معاونت کسب و کار اتاق تهران (بخش مالیاتی، بخش تأمین اجتماعی و بخش گمرکی) جهت بهره برداری تقدیم می گردد.
نظرسنجی در خصوص فهرست کالاهای وارداتی و صادراتی نساجی مشمول استاندارد اجباری
اعضای محترم خواهشمند است فهرست های پیوست شده را ملاحظه فرموده و نظرات خود را حداکثر تا دوشنبه مورخ 96/07/03 به دبیرخانه انجمن اعلام نمائید.
حضور هیأت تجاری از اتاق بازرگانی میلان (پروموس)-دوشنبه 3 مهر ماه 96
بدینوسیله به استحضار می رساند یک هیأت تجاری از بخش بین المللی اتاق بازرگانی میلان (پروموس) به منظور دیدار و مذاکره با اعضا محترم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در روز دوشنبه 3 مهر ماه 1396 مطابق با 25 سپتامبر 2017 در تهران حضور خواهند یافت.
اعتراض صادرکنندگان ایرانی به قوانین جدید تجارت با ترکیه‎
دبیر کل شورای مشترک بازرگانی ایران و ترکیه از اعتراض صادرکنندگان ایرانی نسبت به دریافت حق امضای مهر اسناد صادراتی از سوی کنسولگری سفارت ترکیه در ایران خبر داد و عنوان کرد که وزارت امور خارجه ایران اعتراض خود را نسبت به این مسئله اعلام کرده است
کدام کشورها بازار واردات 300 میلیارد دلاری همسایگان ایران را در اختیار دارند؟‎
کشورهای جهان همواره به بازار کشورهای همسایه خود به‌عنوان قابل‌دسترس‌ترین بازار برای صادرات کالاهایشان نگاه می‌کنند و آمارهای سازمان‌های بین‌المللی نیز حاکی از این است که حجم تجارت کشورها با همسایگانشان در اغلب موارد به‌طور معناداری بیش از حجم تجارت آنها با سایر کشورها بوده است.
صفحه قبل |
.کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت نساجی نیوز می باشد
Copyright © 2010 nasajinews. All rights reserved