ششمین نمایشگاه بین المللی نساجی و پوشاک واسترا2017 -30 شهریور الی 2 مهر 96-هند
به پیوست تصویر یادداشت سفارت هند در تهران در خصوص برگزاری ششمین نمایشگاه بین المللی نساجی و پوشاک واسترا2017 که از 96/06/30 تا 1396/07/02 در شهر جیپور هند برگزار می شود جهت اطلاع تقدیم می گردد.
اعلام مرجع اطلاع رسانی در خصوص دستورالعمل اجرایی اخذ و شناسه کالا
اعضای محترم پیرو ابلاغ دستورالعمل اجرایی اخذ و نصب شناسه کالا می توانید از سامانه www.mimt.gov.ir/shenase به عنوان صفحه مرجع اطلاع رسانی استفاده نمائید.
نظرسنجی در خصوص اجرای دستورالعمل تقسیم وظایف ، تکالیف و رسیدگی به امور براساس سند راهبردی نقشه راه تقسیم کار فراگیر بخش خصوصی
در راستای اجرای برنامه های هیأت رئیسه محترم اتاق ایران و اهداف تقسیم کار و ضفاف سازی تکالیف اتاق و مجموعه های وابسته به ان از جمله تشکل ها سند راهبردی نقشه راه تقسیم کار فراگیر بخش خصوصی که توسط کمیته راهبردی نقشه راه تقسیم کار فراگیر بخش خصوصی، منتخب هیأت رئیسه محترم اتاق ایران تهیه و به تصویب رسیده به پیوست ایفاد می گردد. لازم به ذکر است طبق این سند، قسیم وظایفف تکالیف و رسیدگی به امور و خواسته های ذینفعان که براساس چهار بند دستور کار سالانه بخش خصوصی، به ان پرداخته شده است مورد توجه قرار گرفته و منبعد مکاتبات براساس سند یاد شده انجام خواهد پذیرفت. با عنایت به اینکه مدیریت محترم طرح ، برنامه ریزی و پایش اتاق ایران به عنوان دبیرخانه کمیته راهبردی برای هماهنگی و پیگیری اجرای این دستورالعمل انتخاب گردیده، موجب امتنان خواهد بود نظرات اصلاحی خود را جهت انعکاس به اتاق ایران به دبیرخانه انجمن ارسال نمائید.
برگزاری پاویون ج.ا.ایران در نمایشگاه بین المللی صنعت اذربایجان - 22 لغایت 24 شهریور ماه
اعضای محترم احتراماً به پیوست تصویر نامه شرکت بازرگانی بین المللی پارس تجارت پگاه در خصوص برگزاری پاویون ج.ا.ایران در نمایشگاه بین المللی صنعت آذربایجان در فضایی بالغ بر 1000 مترمربع از تاریخ 22 لغایت 24 شهریور ماه جهت اطلاع تقدیم می گردد.
واگذاری سام شرکتهای کشت و صنعت و دامپروری مغان و خدمات حمایتی کشاورزی لز طریق مزایده
احتراماً تصویر نامه سازمان خصوصی سازی وزارت امور اقتصاد و دارایی در خصوص مصوبات هیأت محترم واگذاری و سایر قوانین و مقررات مربوط به واگذاری 100 درصد سهام شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان، 100 درصد از سهام شرکت خدمات حمایتی کشاورزی و چند بنگاه و جایگاه سوخت را از طریق مزایده و با شرایط پرداخت نقد و اقساط به بخش های غیر دولتی به پیوست تقدیم می نماید.
همایش بزرگ تجارت ایران و عراق- 21 و 22 شهریور 96
برای کسب اطلاعات بیشتر به فایل پیوستی مراجعه فرمائید.
مصوبه ستاد اقتصادی مقاومتی در مورد شیوه بازرسی دفاتر توسط سازمان تامین اجتماعی‎
متن این مصوبه چنین است:« ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در جلسه سی و نهم مورخ 26/4/1396 هیات محترم وزیران و در راستای اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی ...
سایت خبری اتاق تهران روند حذف قوانین دست و پاگیر را بررسی می کند: آیا از تورم مقررات کاسته شده است؟‎
فعالان اقتصادی ایران همیشه از قوانین دست و پا گیر به عنوان یکی از مشکلات اساسی و مخل کسب و کار در کشور یاد می کنند؛ قوانین، رویه ها و آیین نامه هایی که بسیاری از آن ها موانع متعددی را پیش روی شروع کسب و کارها قرار می دهند و یا مانع ادامه راه آن های می شوند؛
تحلیل معاونت بررسی های اقتصادی اتاق تهران از عملکرد تولید ناخالص داخلی برحسب اقلام هزینه ای رشد چشمگیر صادرات کالا و خدمات در سایه رشد درآمدهای ارزی‎
در این گزارش تحلیلی به رشد 12.5 درصدی تولید ناخالص داخلی در سال 1395 اشاره شده و در ادامه آمده است:« براساس برآوردهای اولیـه ای كـه درخصـوص اقـلام هزینـه ای همچون مخارج مصرف نهایی بخش خصوصی، مخارج مصرف نهایی بخش دولتی، تشـکیل سـرمایه ثابـت ناخالص وصادرات و واردات در سال 1395انجام شده، در مجموع تولید ناخالص داخلی به قیمت بازار در سال 1395نسبت به سال گذشته 13.4 درصد افزایش یافته است.»
نیلی: اگر برای حال صنعت فکری نشود، وضع بدتر می‌شود‎
مسعود نیلی در همایش پنجاهمین سالگرد تاسیس سازمان گسترش با اعلام این که هنوز یک مدل توسعه صنعتی در کشور وجود ندارد، اظهار داشت: در سال ٨۰ اقداماتی برای تهیه یک مدل صنعتی برای کشور انجام شد، اما هنوز نتوانسته‌ایم یک سند یکپارچه در این بخش مصوب کنیم.
پیشنهاد جدید رئیس کل گمرک ایران برای حمایت از تولید‎
رئیس کل گمرک ایران صبح امروز در صبحانه کاری میزبان هئیت رئیسه و اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بود .
یزد، با تولید 90 درصدی به عنوان قطب تولید روفرشی ایران‎
به گزارش یزد فردا، اولین روفرشی ها ، دارای طرح های چهارخانه پنبه ای بود که با دستگاههای ماکویی بافته می شد و برای حفاظت از فرش دستباف کاربرد داشت. محصولی که اکنون علاوه بر نگهداری فرش در منازل ، بعنوان زیراندازی ساده و سبک، قابل شست و شو و قابل حمل در مسافرت و گردش نیز استفاده می شود.
گزارشی از پنجاه و ششمین مجمع عمومی عادی انجمن صنایع نساجی ایران
پنجاه و ششمین مجمع عمومی عادی سالیانه انجمن صنایع نساجی ایران با حضور حدنصاب اعضای این انجمن راس ساعت 18 روز یكشنبه مورخ 96/4/25 در طبقه دهم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی ایران برگزار شد .
مراحل مقدماتی راه‌اندازی شهرک پوشاک ایران‎
تفاهم‌نامه همکاری و هم‌افزایی در تشکیل تعاونی تأمین نیاز تولیدکنندگان صنعت پوشاک کشور و ساخت و راه‌اندازی شهرک صنعتی پوشاک کشور در منطقه فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) امضا شده است.
استان زنجان یکی از قطب های مهم صنعت نساجی در کشور است‎
استاندار زنجان گفت: استان زنجان یکی از قطب های مهم صنعت نساجی در کشور به شمار می آید، به طوری که امروزه ۵ هزار شغل در این حوزه ایجاد شده و ۸۰ واحد نساجی نیز در استان زنجان فعال است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان رضوی خبر داد:ورود 62 محموله ماشین‌آلات صنعتی مدرن در حوزه نساجی به استان‎
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: 62 محموله ماشین‌آلات صنعتی مدرن در حوزه صنعت نساجی و پوشاک به استان وارد شد.
سرپیچی از دستور دولت در ادارات تأمین اجتماعی برای بررسی دفاتر قانونی‎
شرق نوشت: دقیقا یک ماه پیش، روزنامه «شرق» در گفت‌وگو با سیدتقی نوربخش، رئیس تأمین اجتماعی کشور، موضوع گلایه فعالان اقتصادی از بررسی دفاتر قانونی و اسناد و مدارک مربوط به دوره مالی شرکت‌ها به‌صورت ١٠ساله را مطرح کرد.
رتبه بندی اقتصاددانان ایرانی تا پایان بهار 1396 بر اساس تعداد استناد‎
پایگاه دارایان (داشته های اقتصاد ایران) در اسفند ماه 1395، رتبه بندی اولیه ای از اقتصاددانان ایرانی بر اساس تعداد استناد در پایگاه گوگل پژوهشگر (scholar.google.com) اعلام کرد، پس از آن با اطلاع رسانی عمومی و جستجوی بیشتر تلاش شد تا این فهرست تکمیل شود. اکنون رتبه بندی 80 اقتصاددان ایرانی به شرح زیر اعلام می شود.
بهزاد نبوی، سید محمد بحرینیان و فاضل‌زرندی در دوازدهمین سالگرد درگذشت عالی‌نسب‎
شرق نوشت: ١٢ سال گذشت. ١٢ سال از روزی که میرمصطفی عالی‌نسب دار فانی را وداع گفت، گذشت؛ کسی که پرچمدار تولید ملی شناخته می‌شود. مؤسسه مطالعات دین و اقتصاد در دوازدهمین سالگرد درگذشت عالی‌نسب، از چاپ دوم کتاب «میر نامیرا» رونمایی کرد. سه سخنران هم دعوت بودند که از عالی‌نسب و اقداماتش در مهم‌ترین دوران پس از انقلاب گفتند و ناگزیر به خرابی‌های هشت سال دولت احمدی‌نژاد که تولید ملی را به مدد ارزهای نفتی و واردات بی‌رویه به زانو درآورد، گریز زدند. بهزاد نبوی، سیدمحمد بحرینیان و محمدحسین فاضل‌زرندی سخنرانان ویژه این مراسم بودند.
حال صنعت نساجی خوب نیست‎
منصور معظمی درخصوص نوسازی تجهیزات صنعت نساجی گفت: قرار نیست ما در تمام حوزه ها ورود کنیم.
صفحه قبل |
.کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت نساجی نیوز می باشد
Copyright © 2010 nasajinews. All rights reserved